Съдът във Волгоград я е осъдил на три години затвор в колония от общ режим Гражданката на България и жител на Волгоградска област в Русия Росица Георгиева е задържана и осъдена,
съобщава руският независим и правозащитен Телеграм канал ОВД-Инфо.
Според информацията срещу Росица Георгиева е образувано
дело за "оправдание на тероризма".
Повод за тях стават нейни коментари през март и ноември 2024 година под постове за дейността на "Руския доброволчески корпус", воюващ в рамките на украинската армия.
На 9 септември 2025 година
съдът във Волгоград я е осъдил на три години затвор в колония от общ режим.
Според изданието присъдата все още не е влязла в сила.
Според ОВД – Инфо не е известно кога срещу нея е образувано дело, но през декември м.г. тя е преминала през "серия от арести" като е била
два пъти арестувана по административни дела за неподчинение на полицията и дребно хулиганство.
На 9 декември м.г. е била задържана за 13 денонощия, а по второто обвинение е арестувана на 21 декември за още десет денонощия.
************** НАПИШЕТЕ КОМЕНТАР ПОД СТАТИЯТА **************
Изберете нашите специалисти за висококачествени софтуерни услуги
НИЕ МОЖЕМ ДА БЪДЕМ ВАШИЯТ ПАРТНЬОР ЗА ОНЛАЙН УСПЕХ
Можете да поръчате от нас онлайнизработка и поддръжка на уеб сайтове и онлайн магазини, DEV и IT поддръжка, SEO оптимизация за високо класиране в Google идигитален маркетингкато НАТИСНЕТЕ ТУК
Ние предлагаме и здраве, зила и жизненост. Вижте нашите треньори като НАТИСНЕТЕ ТУК. Изработване на програми за отслабване, подмладяване, увеличаване на мускулната маса, сила, мощ, издръжливост и скорост.
Професионални и персонални хранителни и тренировъчни режими, хранителни добавки, витамини и суплементи за добри резултати за професионални спортисти, както и за любителите на добра фигура и тонус.
Искате да закупите недвижим имот в България или на Балканите?
Разгледайте обявите и офертите ЗА ПРОДАЖБА и ПОД НАЕМ на апартаменти, вили, къщи, земеделска земя, гори или инвеститационни парцели нашата АГЕНЦИЯ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ на първа линия на морето, в планината, на село или в големия град.
При нас можеш и да РЕЗЕРВИРАШ ОНЛАЙН Хотели и Ваканционни жилища в България и чужбина
Четете нашите медии за да сте в час какво се случва в политиката и социалния живот:
Можете да четет висококачествените и независими разследвания на нашите разследващи журналисти от "ЮСТИЦИЯ" на ЮСТИЦИЯ.БГ.
Можете и да следите новините от България и Света в нашия сайт "България НОВИНИТЕ"