Начало Новини 2025 Гроздан Караджов попиля корумпетата и „Промяната“. Едно звено за контрол на пътя

Гроздан Караджов попиля корумпетата и „Промяната“. Едно звено за контрол на пътя

0
Гроздан Караджов попиля корумпетата и "Промяната". Едно звено за контрол на пътя
Гроздан Караджов попиля корумпетата и "Промяната"

Гроздан караджов попиля корумпетата и "промяната". Едно звено за контрол на пътя Понякога имам усещането, че живеем в паралелна реалност. Борбата с корупцията се представя като чадър над корупцията, каза вицепремиерът Контролът по пътищата, който в момента е пръснат в най-различни ведомства, трябва да се събере в единен орган, който да е под шапката на МВР. Това написа във фейсбук вицепремиерът и транспортен министър Гроздан Караджов.

    *******************************************************************************

    Ние от САЙТ БГ можем да създадем за вас едноезичен или многоезиченфирмен сайтонлайн магазинличен блог на инфлуенсър, сайт на хотел, сайт за услугиновинарски сайт, сайтове-галериивидео-сайтове, агенция за недвижими имоти, сайт за събития или букинг, или сайт за обяви. Както и да го издигнем с БОГАТИ РЕЗУЛТАТИ в SERP на първа страница в Google, американската Bing и руската Yandex.

    Свържете се с нас чрез формата долу | Contact us filling the form below :


    What are you interested in? | От какво се интересувате?



    Разгледайте и нашите сайтове : България Новините, Разследваща журналистика, Магазин ЮСТИЦИЯ, Недвижими имоти, Петър Низамов, Фитнес, Храна за дома, Дървени въглища, Изработка на сайтове, Дърва за огрев на едро

    *******************************************************************************

    „Именно там трябва да отиде Главна дирекция „Автомобилна инспекция“ (ГДАИ), смята Караджов. Той припомня, че е отправил това предложение още при встъпването си в длъжност като ресорен министър през януари. „Радвам се, че сега всички прегърнаха тази идея, защото през януари повечето бяха скептични. Ние обаче не сме спрели да работим и следващата седмица ще внесем нужните промени в законите“, каза Караджов.

    Понякога имам усещането, че живеем в паралелна реалност. Борбата с корупцията се представя като чадър над корупцията. Уволнението на корумпета – като чистка на несправедливо оклеветени. Запазването на следствена тайна, за да се съберат доказателства – като прикриване на скандал. И най-много се възмущават хора, които доскоро управляваха България и не са направили нищо за прекратяване на порочните практики в Главна дирекция „Автомобилна инспекция".

    Министър Караджов определя като лъжа твърденията, че Министерството на транспорта се е опитало да скрие скандала със служителите на ГДАИ, поискали подкуп от шофьорите на реквизита на Роби Уилямс. Всичко е документирано и всеки може да го провери. За никакво укриване на скандала не може да става дума. Още повече, че през цялото време водещото министерство е МВР, а ние, от министерство на транспорта и Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" (ИААА) подпомагаме неговите действия, уточнява Караджов.

    Още от първия си ден като министър съм обявил нулева толератност към корупцията и предприемам действия и при най-малкото съмнение за нарушаването на правилата, уверява министърът на транспорта и съобщенията. Според него красноречив факт за това е, че освен двамата инспектори веднага бяха уволнени и тези, които е трябвало да контролират работата им и да не допускат подобни порочни практики. Това са прекият им ръководител, както и двама инспектори в отдел „Контрол и статистика“ в ГД „Автомобилна администрация“.

    Откакто съм министър, всеки сигнал, който е подаден, независимо за какво се отнася – дали е за корупция, дали е за нередност или за безхаберие, се проверява щателно.

    Гроздан Караджов посочва, че досега е получил 25 писмени сигнала и около 20 устни, като шест от тях са за корупция. Всички писмени сигнали са изпратени в прокуратурата, заедно с установените доказателства.

    Отделно са уволнени още 10 служители на ГДАИ за корупция. Те не са предадени на прокуратурата, защото сигналите срещу тях са устни и подателите не желаят да го направят писмено. Но дори и тогава съм безкомпромисен, посочва министърът.

    Той припомня също, че в в ГДАИ има система за анонимно подаване на сигнали от служители на дирекцията. През нея са постъпили два сигнала за корупция, които след проверка също са препратени на прокуратурата. В момента се работи по четири нови сигнала за корупция и когато бъдат установени фактите, ще бъдат предприети мерки, съобщи още Караджов.

    Понеже изведнъж всички поискаха инспекторите в ГДАИ да имат бодикамери. Това е също добра новина, защото ГДАИ отдавна настоява за това, но политиците все не намират пари. За последно миналата година е имало предложение за закупуване на бодикамери. И тогава не е имало пари. Надявам се, че в новия бюджет това ще бъде най-после решено, смята той.

    ************** НАПИШЕТЕ КОМЕНТАР ПОД СТАТИЯТА **************

    *****************************

    Довери се на 25 години опит в бранша!

    Ако търсите доставчик на едро на дърва за огрев и дървени въглища, посетете нашия каталог.

    Разгледайте нашите ОНЛАЙН МАГАЗИНИ за  дърва за огрев дървени въглища и други основни продукти.

    За внос от целия Свят на СТОКИ НА ЕДРО в България, свържете се с нашата АГЕНЦИЯ ЗА ВНОС НА СТОКИ (Buying Import Office IUSTITIA) като НАТИСНЕТЕ ТУК

    Изберете нашите специалисти за висококачествени софтуерни услуги

    НИЕ МОЖЕМ ДА БЪДЕМ ВАШИЯТ ПАРТНЬОР ЗА ОНЛАЙН УСПЕХ

    Можете да поръчате от нас онлайн изработка и поддръжка на уеб сайтове и онлайн магазини, DEV и IT поддръжка, SEO оптимизация за високо класиране в Google и дигитален маркетинг като НАТИСНЕТЕ ТУК
    Ние предлагаме и здраве, зила и жизненост. Вижте нашите треньори като НАТИСНЕТЕ ТУК. Изработване на програми за отслабване, подмладяване, увеличаване на мускулната маса, сила, мощ, издръжливост и скорост.
    Професионални и персонални хранителни и тренировъчни режимихранителни добавки, витамини и суплементи за добри резултати за професионални спортисти, както и за любителите на добра фигура и тонус.

    Искате да закупите недвижим имот в България или на Балканите?

    Четете нашите медии за да сте в час какво се случва в политиката и социалния живот:

    • Можете да четет висококачествените и независими разследвания на нашите разследващи журналисти от "ЮСТИЦИЯ" на ЮСТИЦИЯ.БГ.
    • Можете и да следите новините от България и Света в нашия сайт "България НОВИНИТЕ"
    • Или блогът на разследващия журналист Петър Низамов

    Вашият бизнес е в България и ...

    • имате нужда от дървени въглища надребно за вашия ресторант, скара или барбекю с безплатна доставка до вашата врата
    • или искате да внесете цял камион или контейнер с дървени въглища от Куба, Африка или Южна Америка..
    АМИ ПОРЪЧАЙТЕ от Дървени въглища Mr PER
    • В Бургас, България сте и искате най-вкусното месо, изпечено на барбекю на дървени въглища...
    ПОРЪЧАЙТЕ от Скара на дървени въглища Mr PER

    Последвайте ни на страницата ни във Фейсбук

    Следвайте ни и в Инстаграм
    Най-интересните ни Видеа гледайте в TikTok и в нашия канал в YouTube

    Истории – Web Stories

    Вашият коментар

    Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

    • Rating