
Новият президент на Българската федерация по вдигане на тежести Асен Златев заяви, че се надява да се намерят хора, които са готови да помогнат финансово на един от най-успешните български спортове. Златев заяви това пред журналисти след избора си по време на Общото събрание. Той каза, че вече е провел предварителни разговори с хора, които биха помогнали за покриването на дълговете на федерацията, ако помощта от депутата Делян Пеевски спре. Досегашният президент на федерацията Стефан Ботев бе договорил тази помощ и заяви, че Пеевски ще я спре, ако не бъде преизбран.
„Съзнавам много добре в какво се забърквам, затова и в продължение на месец не давах съгласие да се издига кандидатурата ми. Но след като това е факт, свикнал съм на трудности. Тук никога не е било лесно. Ще направим нещата по най-добрия начин и от следващата година ще започне да си проличава новият начин на работа. Пожелавам си да бъдем в медиите само с положително говорене“, каза Златев.
„Има няколко неща, които спешно трябва да направим и те са записани в програмата ми. На първо място е да осигурим подготовката на националните отбори и на клубовете. Трябва да се оправим с финансите. Финансовото състояние не е цветущо и не е колко знае колко по-добре, спрямо преди година. В този ред на мисли ще трябва и това да направим. Сега трябва да видим какви са необходимостите и какво следва да се прави, за да си разчетем дейността. Има хора, които да помогнат. Смятам, че и г-н Делян Пеевски не помага на отделен човек, а е готов да помага на спорта вдигане на тежести в България. Искам публично да му благодаря за това, което е направил до момента. Но е негово решение дали ще продължи да го прави. Все пак той спаси българската щанга и му благодаря от сърце. Пожелавам да се намерят и други такива радетели на нашия спорт, за да можем догодина да приключим с всички недоимъци и да започнем да си гледаме работата, защото имаме много неща за вършене, а Олимпиадата чука на вратата“, добави той.
„Водени са разговори с други бизнесмени, дори бяха канени да станат президенти, но понеже имаме горчив опит от такива богати президенти, все пак изкристализира това решение аз да се кандидатирам. Ще има и нови разговори, но това не е нещо, което да обявяваме по медиите“, каза олимпийският шампион от Москва 1980.
Той бе попитан и за подкрепата, която получи от най-успешния действащ щангист на България – олимпийския шампион от Париж 2024 Карлос Насар.
„Ролята на Карлос Насар трябва да се запази такава, каквато е била и до момента. Но ако я умножим, това ще бъде радост за всички ни“, заяви Златев, който работи заедно със „Спортист номер 1 на България“ за миналата година.
„Ако не ме лъже паметта, Стефан Ботев спомена, че дълговете са 822 хиляди лева. Не зная дали това е реалното число, но нямам основание да не вярвам. Все пак ще проверим това. Опасявам се, че ще има обжалване на избора, но се надявам това да не се случва, тъй като това няма да е добре за нашия спорт. Ще влезем в едно безвремие, което по никакъв начин няма да е от полза за спорта ни. Надявам се да не се случи това, което стана в Българския олимпийски комитет. Мисля, че всичко в Общото събрание беше в реда на нещата“, завърши Асен Златев. Новият президент на Българската федерация по вдигане на тежести Асен Златев: Надявам се да се намерят радетели, които да помогнат на спорта 2025 IUSTITIA.BG – Investigations 2009-2025 2025-12-15 13:21:45 Последни новини новини от Света Новини от страната Най-важните новини най-новите новини най-важното най-новото от деня Юстиция Петър Низамов Перата Петър Низамов- Перата Юстиция бг iustitia.bg iustitia iusticia usticia разследване Бургас България новини новини от последния час новини от деня новини от днес България новините The news from Bulgaria блиц новини топ новини най-важното най-коментираното последните новини Бойко Борисов новините времето коронавирус новини news weather facebook youtube фейсбук инстаграм новините днес новини от последните минути новини днес днес новини вести бг новини водещи новини горещи новини бг новини сайт за новини всички новини новини бг новини от последния час последни последни новини бг новини от днес новини днес новините от последния час последни новини днес news bg news новини вести 24 часа новини vesti bg novini новини свят bird bg bivol bg биволъ trud bg novini последни новини днес novinite bg news здравей българия политическа партия герб делян пеевски скандално българска национална телевизия свободна европа телевизия скандал ексклузивно на живо тв на живо в момента тв тв онлайн тв програма бг на живо сега тв новини online тв онлайн на живо съд бургаски съд бургаски окръжен съд съд бургас бургаски районен съд районен съд бургас окръжен съд бургас апелативен съд бургас прокурор бургас прокуратура бургас окръжна прокуратура бургас бургаска окръжна прокуратура районна прокуратура бургас бургаска районна прокуратура главен прокурор иван гешев прокурор гешев цацаров мвр бургас одмвр бургас одп бургас полиция бургас окръжна полиция бургас прокурор цацаров сгс дела съд варна председател на сгс съдебни решения по граждански дела решения по дела пловдивски съд решение на съда решения дела варна съд наказателни дела окръжен окръжен съд решения работа в съда сгс председател сгс съдии софийски съд пос съдии пловдив съд пловдив съдии пловдив всс инспекторат всс вкс вас върховен съд висш съдебен съвет адвокат адвокат наказателни дела адвокат граждански дела адвокат брачни дела адвокат административни наказателно право наказателен процес гражданско право граждански процес административно право конституционно право















































